Czy ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Stanów Zjednoczonych? Samochodem raczej nie pojedziecie, musicie skorzystać z samolotu. Jak się zatem przemieszczać na miejscu? Najlepiej jest wypożyczyć samochód w wypożyczalni, ale jak się poruszać na tamtejszym rynku, skoro kompletnie go nie znamy? Postawić na wygodę i wynająć samochód w pierwszej napotkanej na lotnisku wypożyczalni sieciowej, czy zadać sobie odrobinę trudu i poszukać tańszej alternatywy w mieście? Co oznacza w ogóle tańsza alternatywa - ile to jest drogo, a ile tanio za wynajem auta według amerykańskich standardów?
Prawdopodobnie będziecie mieli problem w samodzielnym dokonaniu najlepszego wyboru. Problemem jest to nawet na naszym, polskim rynku, który teoretycznie dobrze znamy, ale w przypadku usług, z których rzadko korzystamy - jak wynajem samochodów na przykład, możemy nie znać realiów cenowych i sztuczek stosowanych przez wypożyczalnie, aby ta cena post factum urosła.
Osobiście polecam skorzystanie z ofert porównywarek wypożyczalni samochodów. Te największe mają globalny zasięg, skupiają oferty kilkuset wypożyczalni z terenu całego świata i bez trudu znajdą nam interesujący nas samochód w miejscu i czasie, kiedy będzie nam potrzebny.
Po otrzymaniu wstępnych wyników poznamy ceny i ich rozpiętość. Nie zawsze jednak tanio oznacza dobrze (i odwrotnie), dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto sprawdzić ogólną ocenę wybranej wypożyczalni i opinie o niej istniejące. Porównywarki oferują takie informacje, dzięki czemu możemy mieć dużą dozę pewności, że samochód będzie na nas czekał, taki jaki wybraliśmy, sprawny, czysty i zatankowany. Po zakończeniu wynajmu warto ocenić w porównywarce wypożyczalnię, z usług której skorzystaliśmy i dodać swoje uwagi. Pomoże to kolejnym osobom dokonać właściwych wyborów, a te być może w przyszłości pomogą nam.
Samochód można wynająć online z poziomu porównywarki, co gwarantuje nam cenę i jakość usługi - wypożyczalnie samochodów często płacą porównywarce wysokie kary za niewywiązanie się z umowy zawartej za jej pośrednictwem. Ryzykują również usunięcie ich oferty z porównywarki, dlatego zrobią wszystko, aby zadowolić klienta pozyskanego w ten sposób. Potencjalne przyszłe utracone zyski zwyczajnie przewyższają jednorazową stratę mogącą wyniknąć z wywiązania się z umowy 'za wszelką cenę'.
Wszystkim wybierającym się do stanów życzę przyjemnej podróży i samych dobrych doświadczeń w kontaktach z wypożyczalniami samochodów.